



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.5326 mm |
| Width | 6.858 mm |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 3.429 mm |
| Packaging | Tube |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 50 mA |
| Number of Circuits | 3 |
| Max Power Dissipation | 85 mW |
| Max Supply Voltage | -5.46 V |
| Min Supply Voltage | -4.94 V |
| Power Dissipation | 85 mW |
| Operating Supply Current | 21 mA |
| Propagation Delay | 1.3 ns |
| Logic Function | Receiver |
| Max Input Voltage | -810 mV |
| Nominal Supply Current | 21 mA |
| Number of Receivers | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Input Lines | 3 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
